Aikataulu 2010

Alustava ohjelma. Ohjelmisto täydentyy ilmoittautumisjärjestyksessä. Varaa esitysaikasi palaute-sivun kautta.

 

12.00  Runomaratonin Avaus

12.10  Kunnan tervehdys

12.20-12.30 Huomionosoitukset

12.30-12.45 Paula Liuha

12.45-13.00 Irma Stucki: "Floora" (Jaakko Haavio)

13.00-13.15 Seija Gauffin: Omia lastenrunoja

13.15-13.30 Kaija-Liisa Toivonen: Kissarunoja

13.40-14.00 Asko Sahlman "Ilpo Tiihonen: yhdeksän elämää"

14.00-15.00 Ilpo Tiihonen ja Poetrio

15.00-15.45 Pirkko Lehtonen ja Meri Miikkulainen "Juice Leskinen - sanoja naamion takaa"

15.45-16.00 Jorma Nuotio: Lorcan runoja kuolemasta,rakkaudesta ja intohimosta

16.00-16.30 Juha Siro

16.30-16.45 Emilia Pokkinen

16.45-17.00 Jukka Lehtonen: Omia runoja

17.00-17.15 Teatteria "kohtaus Salka Valkasta"

17.15-17.45 RUNOBINGO

18.00-18.30 Eeva Petäkoski "Pielisen balladi" (kirj. Kaisu Pato-oja)

18.30-19.00 Outi Sane "Kanteletarta"

19.00-19.30 Muuntaja-ryhmä 

19.30-20.00 RUNOBINGO

20.00-20.30 Johanna Hannus"Kalevalaa"

20.30-20.45 Teatteria uutuusnäytelmästä "Tammelan Tähti"

20.45-21.00 Kirsti Kuronen: Omia runoja

22.00-24.00 Runokaraoke